Kako zdraviti disdidrozo

Kako zdraviti disdidrozo

Disdidroza, znana tudi kot disdidrotični ekcem, je stanje kože, za katerega je značilen nastanek majhnih mehurčkov v rokah in nogah. Te mehurčke lahko spremljamo intenzivno srbenje in v nekaterih primerih bolečine. Če se ukvarjate z disdidrozo, ne pozabite, da boste izvedeli nekaj načinov za zdravljenje.

1. Posvetujte se z dermatologom

Prvi korak pri zdravljenju dishydroze je posvetovanje z dermatologom. Ta strokovnjak lahko oceni resnost vašega primera in navaja najprimernejše zdravljenje za vas. Poleg tega lahko izključi druga kožna stanja, ki lahko povzročajo simptome.

2. Uporabite mazila ali aktualne kreme

Možnost zdravljenja z dishydrozo je uporaba lokalnih mazil ali krem. Ti izdelki lahko pomagajo razbremeniti srbenje in vnetja, pa tudi pospešijo celjenje mehurčkov. Poiščite izdelke, ki vsebujejo kortikosteroide ali pomirjujoče snovi, kot je kalamin.

3. Naredite stisnjene hladne vode

Obkladi hladne vode so lahko koristni za lajšanje srbečega in pekočega občutka, ki ga povzroča dihydroza. Nekaj ​​minut na dan potapljajte roke ali noge v hladni vodi. Ta tehnika pomaga zmanjšati vnetje in občutek nelagodja.

4. Izogibajte se stiku z dražilnimi snovmi

Če imate dishydrozo, je pomembno, da se izognete stiku z nadležnimi snovmi, kot so detergenti, čistilni izdelki in topila. Te snovi lahko poslabšajo simptome in podaljšajo čas celjenja mehurčkov. Uporabite rokavice za ravnanje s temi izdelki in se izogibajte neposrednemu stiku s kožo.

5. Naj bo koža hidrirana

kožna hidracija je temeljna za zdravljenje dišidroze. Uporabite posebne vlažilne kreme za suho in občutljivo kožo, pri čemer jih redno nanašate na prizadeta območja. To bo pomagalo ohraniti zdravo kožo in preprečiti nastanek novih mehurčkov.

6. Izogibajte se praskanju mehurčkov

Čeprav je mamljivo opraskati mehurčke, ki jih povzroča dišidroza, se čim bolj izogibajte tej praksi. Praskanje mehurčkov lahko vnetja poslabša in poveča tveganje za okužbe. Če čutite veliko srbenja, uporabite stiskalne hladne vode ali se posvetujte z dermatologom, da dobite smernice o antiallergičnih zdravilih.

7. Ohranite dobro higieno

Vzdrževanje dobre higiene je bistvenega pomena za preprečevanje okužb in pospešitev celjenja mehurčkov. Roke in noge si umijte s toplo vodo in blagim milom, pri čemer se izogibajte drgnjenju zelo močno. Po pranju dobro posušite prizadeta območja s čisto in mehko brisačo.

8. Imeti potrpljenje

Digydroza lahko traja nekaj časa, da popolnoma izgine. Bodite torej potrpežljivi in ​​upoštevajte smernice dermatologa. Če simptomi vztrajajo ali se poslabšajo, ne oklevajte, da se ponovno obrnete na strokovnjaka.

Skratka, zdravljenje z dishidrozo vključuje posvetovanje z dermatologom, z uporabo mazil ali topičnih krem, prilagajanja hladne vode, izogibanje stiku z dražilnimi snovmi, ohranjanje hidrirane kože, izogibanje mehurčkom, ohranjanje dobre higiene in spremljanje. Po teh nasvetih boste na pravi poti za zdravljenje tega neprijetnega stanja kože.

Scroll to Top